Dominique van Dam nieuw jurylid boot Dive Award

Dominique van Dam, hoofdredacteur van het magazine Onderwatersport, is vanaf de komende editie van de boot Dive Award lid van de jury. Dat is bekend gemaakt tijdens de uitreiking van de boot Dive Award 2026 op vrijdag 23 januari jl. in Düsseldorf.

De boot Dive Award richt zich op innovatie en ontwikkeling in de duiksport en bestaat sinds 2023. Elk jaar kiest de jury uit vele inzendingen drie initiatieven voor de categorieën Persoonlijkheid, Bestemming, Innovatie, Product en Klimaat. De jury kiest de winnaar uiteindelijk, waarbij de stem van het publiek als een stem telt. Bij de selectie van de winnende projecten hanteert de jury verschillende criteria, namelijk effectiviteit (het onderwerp heeft potentieel om een blijvende impact te hebben), participatie (zoveel mogelijk mensen nemen deel of zijn betrokken) en netwerken (het motiveert anderen).

De overige juryleden zijn afkomstig uit verschillende Europese landen. Het zijn allen hoofdredacteuren en anderen die al lang in de duikindustrie werken en een brede blik hebben op ontwikkeling.

Volgen van ontwikkelingen en innovaties

‘Het is een eer om onderdeel te mogen zijn van de jury van boot Dive Award vanaf deze editie die toewerkt naar 2027’, zegt Dominique van Dam. ‘Boot is de grootste watersportbeurs die we in Europa kennen en wat hier in de spotlight komt, is belangrijk voor de toekomst. Ik werk graag met innovaties, nieuwe producten en ontwikkeling. Met mijn achtergrond in de duikwereld, maar ook zeker in de watersport, zie ik het als mijn verantwoordelijkheid deze ontwikkelingen en innovaties zo veel mogelijk te volgen, maar ook actief aan te jagen. Als lid van deze jury krijg ik deze kans volop. Ook voor de Nederlandse Onderwatersport Bond is het een eer dat we vanuit onze organisatie een afvaardiging hebben in deze internationale jury. Het geeft weer dat we de goede dingen doen, nationaal, maar ook zeker internationaal’, aldus Van Dam.